Yün, bütünüyle organik ve kırılgan bir kumaş hammaddesidir. Bu özelliği nedeniyle temizlik ürünlerine ve yöntemlerine karşı da direnci düşüktür. Su ile teması halinde dokuma ve iplik özelliklerini yitirme riski bulunan bu materyalden üretilen giysilerin yıkanmasında da yaygın olarak kuru temizleme tercih edilir. Samsun Kuru Temizleme, sizin için en hassas temizlik işlemlerini Atakum ve İlkadım şubelerinde uygun fiyatlarla gerçekleştiriyor. Bu sayede uzun süre ilk günkü dokusunu kaybetmeyen yün giysilere sahip olabiliyorsunuz.

Yün Neden Hassastır?

Yün; koyun, keçi ve benzeri hayvanlardan elde edilen tüylerin eğirilme, yani iplik haline getirilmesinin ardından dokunması ile elde edilen bir kumaş türüdür. Bu kumaşın çok farklı yoğunluk ve kalınlıkları olabilir. Gündelik giysilerde kullanılan iplik tipi ve dokuma yöntemi ile örneğin; çorap ve kazaklardaki dokuma kalınlığı farklıdır. Her durumda, kullanılan organik ürünün davranış biçimi öngörülemez. Yani herhangi bir sentetik ürün gibi istenen mukavemete sahip olması sağlanamaz veya pamuk gibi daha güçlü bir yapıya sahip olması garanti edilemez.

Yün, ısı ve su ile temas ettiğinde beklenmedik reaksiyonlar verebilir. İplik dokusu tamamen bozulabileceği gibi, dokuma zarar görebilir, ürün çekebilir veya sarkabilir. Tüm bunların yanında, yün kumaşların dokumasında özel ve organiğe özdeş boyalar kullanıldığından, renk kaybı da söz konusu olabilir. Deterjanlar ise bu boyalara zarar verebilir.

Yün kumaşlı ürünlerin özel yıkmaya tabi tutulması, mümkün olduğunca kuru temizleme ile temizlenmesi yaygın olarak tercih edilen yöntemdir.

Kuru temizleme yüne neden zarar vermez?

Samsun Kuru Temizleme olarak bizim, Atakum ve İlkadım şubelerimizde kullandığımız donanımlar, yün ve benzeri hassas kumaşların korunması için özel olarak geliştirilmiş ekipmanlardır. Dünya standartlarında solüsyonlar kullanarak, temizliğin en nitelikli şekilde gerçekleşmesini sağlarken, kumaşların gereksinimleri ve yıkama talimatlarına uygun biçimde işlem yapıyoruz.

Yün kumaşlar, kuru temizleme sürecinde; ısı veya su ile temas etmezler. Atakum Kuru Temizleme donatılarımız, yün kumaştan üretilmiş giysilerin sınıflandırılarak temizlendiği; özel durumlarda, tekil olarak temizliğin yapılmasına imkan verir. Benzeri şekilde, İlkadım kuru temizleme mağazamızda da yün giysilerin güvenle temizlenmesi sağlanır.

Kullanılan özel solüsyonlar, suya özdeş değildir ve kumaşa herhangi bir zarar vermezler. Kumaş dokusunun korunması için dünyanın hemen her yerinde kullanılan bu solüsyonlar, özel kuru temizleme makinelerinde uygulanıp kurutulur.

Kurutma sonrasında, giysilerin yün dokularına zarar vermeyecek sıcaklık değerlerinde endüstriyel kuru temizleme ütüleri ile düzleştirilip kullanıma hazır hale getirilen giysiler, teslim edilmek üzere paketlenir ve özenle korunur.

Tüm yün giysiler kuru temizleme ile mi yıkanmalıdır?

Tüm giysilerin kuru temizleme ile yıkanması mümkündür. Bu tercih, giysilerinizin en güvenli biçimde temizlenmesini sağlar. Ancak bazı kumaş türlerinin düşük ısılarda laundry uygulamasına tabi tutulması da mümkündür. Geleneksel yıkama olarak da tanımlayabileceğimiz yıkama (Laundry) işlemi, Samsun Kuru Temizleme’nin size sunacağı özel donanımlarla, daha güvenli biçimde gerçekleşebilir. Herhangi bir bozulma riski almadan yünlü dokuma yapılmış giysilerinizi, kuru olarak teslim alacağınız yıkama seçeneklerimiz için Atakum ve İlkadım şubelerimizi ziyaret edebilirsiniz.

Yün Takım Kuru Temizleme Fiyatları

Yün takım kuru temizleme fiyatları, özel durumlar dışında, mevcut sabit fiyat listesi üzerinden uygulanır. Takım kuru temizleme fiyatları ve ceket veya pantolon kuru temizleme fiyatları elbette farklı olmaktadır.

Samsun kuru temizleme fiyatları ve yün kuru temizleme uygulamaları hakkında daha detaylı bilgi almak isterseniz, bize dilediğiniz zaman ulaşabilirsiniz. Dilerseniz, giysilerinizin ne şekilde temizlenmesinin daha uygun olduğunu öğrenmek için mağazalarımızı ziyaret de edebilirsiniz. Tüm yıkama ve temizleme ihtiyaçlarınız için hizmetinizdeyiz.

Yün Giysilerde Neden Kuru Temizleme Gerekir?